Polacy nie gęsi i swoje AI mają
Nie jest to żaden wpis sponsorowany. Po prostu uważam, że należy promować i rozgłaszać sukcesy polskich firm na arenie międzynarodowej.

Czasem wspominałem (głównie) na TT SME24 o polskiej firmie byteLAKE.

I przyznam, że jestem pod wrażeniem zarówno ich podejścia biznesowego jak i czysto technicznego. Tym bardziej, że tematy AI nie są mi całkowicie obce, więc wydaje mi się, że jestem raczej odporny na “ściemę i hype” 😉

Dowiedziałem się, że ostatnio byteLAKE byli w Barcelonie, gdzie opowiadali o ich rozwiązaniach dla superkomputerów, a obecnie polecieli do San Francisco, gdzie zaprezentują kolejny produkt opracowany wspólnie z Lenovo z obszaru predictive maintenance.

Jak głosi informacja prasowa:

Wrocławska firma byteLAKE wypuszcza na rynek kolejny produkt, dzięki któremu urządzenia i rozproszone systemy komputerowe będą się mogły uczyć od siebie nawzajem.

Rozwiązanie na początek znajdzie zastosowanie w przemyśle.

Na targach w San Francisco (AI Summit, 19-20 września) byteLAKE zaprezentuje jak wspomniane rozwiązanie można wykorzystać w fabryce do analizy danych z wielu sensorów celem predykcji stanu filtrów przemysłowych.

Oczywiście możliwych zastosować jest multum i ograniczeniem pozostaje tylko wyobraźnia.

Wszystkim, którzy wybierają się w tym kierunku polecamy wizytę w budce nr 607 gdzie byteLAKE razem z Lenovo zorganizują wspólne demonstrację.

Oczywiście przy okazji będzie można bliżej poznać inny produkt firmy: brainello. Jest to narzędzie, które przy pomocy sztucznej inteligencji automatyzuje przetwarzanie faktur.

Polecamy i zapraszamy!

BRAWO 👍!

comments powered by Disqus