#CodziennikSME24 - Kilka narzędzi dla Twojej firmy

Listen to “#CodziennikSME24 - Kilka narzędzi dla Twojej firmy” on Spreaker.

Wpis ten oraz podcast należy do eksperymentu/wyzwania pt. #CodziennikSME24 polegającego na tym, że codziennie staram się dostarczać krótkie treści na tematy związane z Przemysłem 4.0 i IoT, tak, abyś czas spędzony w drodze do pracy lub w drodze powrotnej mógł/mogła lepiej wykorzystać (taką mam nadzieję!).

Tym razem chciałbym przedstawić Ci kilka moim zdaniem interesujących i przydatnych narzędzi w prowadzeniu firmy (nie tylko informatycznej).

Inspiracją do tego, była moja krótka rozmowa z jednym z kontrahentów, dla którego kilka ładnych lat temu wykonałem system do tworzenia ofert, który z jednej strony komunikował się z systemem magazynowo księgowym, a z drugiej strony umożliwia łatwe i szybkie przygotowanie i wygenerowanie oferty do pliku PDF.

Do tamtej pory pracownicy do przygotowywania ofert korzystali z Exela, co powodowało to kilka problemów:

  • raz, że proces tworzenia oferty trwał bardzo długo (bo pracownicy musieli skakać między Exelem a programem magazynowo księgowym, kopiowali nazwy, wklejali je potem do Exela; były trudności z wyszukaniem produktów powiązanych itp. sprawy)
  • dwa, że każda, absolutnie każda oferta, była trochę inna (inne szerokości kolumn, inne marginesy, inne teksty, które powinny być stałe itp) co nie wyglądało profesjonalnie
  • a trzy, że nie było łatwej weryfikacji pracy pracowników i ich działań.

System wykonany kilka lat temu nadal świetnie funkcjonuje, spełnia swoje zadanie i tenże kontrahent, szef firmy średniej wielkości o dość ugruntowanej pozycji w swojej branży, chciałby rozbudować system o możliwości zahaczające o funkcje CRMa.

Na moją propozycję o integrację z CRMem z którego obecnie korzystają, padła odpowiedź, że w tej chwili nie korzystają z żadnego CRMa tak na dobrą sprawę i że może faktycznie powinni się przyjrzeć dostępnym rozwiązaniom.

Przyznam, że troszkę mnie to zaskoczyło i skłoniło do tego, aby przygotować listę kilku narzędzi, które mogą być przydatne dla Ciebie, bo dla mnie są bardzo przydatne i trudno sobie teraz bez nich wyobrazić bieżącą pracę.

Narzędzia

Poniżej lista narzędzi, a w nagraniu troszkę szersze omówienie każdego z nich:

A Ty z jakich narzędzi korzystasz na co dzień? Podziel się w komentarzu!

Photo by Tyler Franta on Unsplash

comments powered by Disqus