#CodziennikSME24 - wstęp

Listen to “#CodziennikSME24 - wstęp” on Spreaker.

Wpis ten oraz podcast należy do eksperymentu/wyzwania pt. #CodziennikSME24 polegający na tym, że codziennie staram się dostarczać krótkie treści na tematy związane z Przemysłem 4.0 i IoT, tak, abyś czas spędzony w drodze do pracy lub w drodze powrotnej mógł/mogła lepiej wykorzystać (taką mam nadzieję!).

Ostatnio opublikowany został raport Smart Industry Polska 2018 dotyczący innowacyjności polskich form produkcyjnych, głównie MŚP.

Dla mnie, bardzo ważne dwie kwestie, to:

  • ile firm (właścicieli) słyszało o nowych technologiach, Przemyśle 4.0, IoT itd.
  • co jest główną barierą we wdrożeniu nowych technologii

Okazuje się, że od 60% do 70% w ogóle nie słyszało o Przemyśle 4.0 itp. sprawach, a jednocześnie brak środków i brak czasu są jednymi z głównych powodów dla których firmy nie wdrażają nowych technologii.

O ile na brak środków trudno coś poradzić, to na brak czasu - już można próbować.

I dlatego właśnie powstał ten podcast - czyli nagrania, których można słuchać wszędzie: w drodze do pracy, na spacerze czy w drodze do domu.

Słuchasz więc nagrania podczas czynności, które i tak prawdopodobnie musisz wykonywać, co nie wymaga wygospodarowania dodatkowego czasu (tak jak w przypadku treści pisanych czy video).

Wystarczy smartfon i aplikacja do słuchania podcastów (np. Podcast Addict).

Eksperyment “Codziennik”

Raport ten skłonił mnie również do przeprowadzenia eksperymentu polegającego na dostarczaniu codziennie (no, może poza weekendami) krótkich treści na (mam nadzieję!) interesujące Cię tematy.

Dzięki temu, przy okazji właśnie porannej jazdy do pracy, czy wieczornego powrotu do domu, możesz sobie puścić takie krótkie nagranie, które być może będzie dla Ciebie niosło większą wartość aniżeli wątpliwej jakości dowcipy niektórych prezenterów radiowych ;)?

Taką mam przynajmniej nadzieję! Dlatego już teraz zapraszam Cię do śledzenia SME24 na Facebook, Twitter oraz na Spreaker, czy właśnie w Podcast Addict.

Do usłyszenia!

(Dla mnie natomiast będzie to ćwiczenie regularności i wytrwałości - sam jestem ciekaw jak to wyjdzie…)

Photo by rawpixel on Unsplash.

comments powered by Disqus